Víťazstvo je len začiatok našich pretekov

Po pozoruhodnom hetriku víťazstiev na pretekoch 24 hodín Le Mans uvoľňuje legendárny hybrid TS050 cestu svojmu nástupcovi a necháva za sebou úchvatný rad rekordov vrátane historicky najrýchlejšieho kola na Le Mans. V obrovských šľapajach hybridu TS050 bude kráčať netrpezlivo očakávaný nový model ročníka 2021 navrhnutý v súlade s novými nariadeniami v oblasti hyperautomobilov, ktorý vychádza z momentálne vyvíjaného cestného automobilu GR Super Sport.

Viac vzrušenia, viac výziev, viac zábavy. Neustálym pretváraním a prerábaním sa snažíme prekonávať zaužívané konvencie v nekončiacej snahe o vylepšovanie našej hybridnej technológie.

Pretože práve tie najťažšie výzvy nás posúvajú vpred.

Sledujte najnovšie správy, videá a udalosti

GR Super Sport

Pri vývoji hyperhybridného vozidla sme sa inšpirovali víťaznou technológiou z Le Mans, ktorá zapôsobí na vaše emócie.

Zaregistrujte sa!

Video o modeli GR Supra Concept
Vrchol v otázkach výkonu a ekologických parametrov

Prvé a druhé miesto Toyoty svedčí o tom, že hybridná technológia vozidla GR Super Sport Concept bola dôkladne otestovaná i v pretekárskych podmienkach. Potom, čo sme túto technológiu vykonali pod tlakom extrémnych požiadaviek na ekologické parametre i výkon, sa môžeme pustiť do ďalšej výzvy. Na pretekárske špeciály a ich hybridnú technológiu naviažeme vývojom ešte atraktívnejších športových vozidiel. Bez ohľadu na ďalší rozmach elektroniky a digitálnych technológií v nasledujúcich rokoch sme naplno odhodlaní vyrábať vozidlá, ktorých riadenie si zamilujete. Cieľová čiara je súčasne i začiatkom - nášho budúceho výrobného radu.

/
Špecifikácia pohonnej jednotky
Motor V6 Twin-Turbo s priamym vstrekovaním paliva
2400 cm3
Celkový systémový výkon: 735 kW/1000 k (spaľovací motor + elektromotory hybridného pohonu)
Toyota Hybrid System – Racing (THS-R)
Prečo hybridný pohon?
Neutíchajúci hybridný výkon

Neuveriteľný model TS050 HYBRID dosahuje mimoriadne rýchlosti a pozoruhodnú spotrebu paliva.

/
Spaľovací motor
Spaľovací motor:
2,4 litra V6 s priamym vstrekovaním paliva, dvojité preplňovanie
Systém hybridného pohonu
Systém hybridného pohonu:
Toyota HYBRID - System Racing (THS-R)
Najvyššia rýchlosť
Najvyššia rýchlosť:
Viac ako 330 km/h
Batéria
Batéria:
Super ľahká, lithium-iontová

“Chcem sa osobne postarať o to, aby automobily prinášali radosť aj v nasledujúcich 100 rokoch.” Akio Toyoda

Na samotnom limite v pretekárskych podmienkach so skúsenosťami z prevádzky

Pri limitných podmienkach sa toho dokážeme veľa naučiť. Vytrvalostný šampionát (WEC) nám pomáha výrazne posúvať vývoj našich hybridných modelov určených pre bežný trh, od otázok rekuperácie energie až po chladenie batérií a ďalšie zmenšovanie rozmerov.

/
Poháňaný dopredu svojou vášňou: Príbeh Mika Conwaye

Mike Conway, pretekársky jazdec tímu TOYOTA GAZOO Racing, rozpráva o obetiach a prekážkach i svojej pretekárskej vášni, ktorá ho poháňa už od samotného počiatku.

Mike Conway
Vozidlo: č. 7

Jazdec: Mike Conway
Krajina: Spojené kráľovstvo 
Najväčší úspech: Víťazstvo na okruhoch v Monaku, Macau a na Long Beach a víťaz Vytrvalostných majstrovstiev sveta v sezóne 2019/2020

Sébastien Buemi
Vozidlo: č. 8

Jazdec: Sébastien Buemi
Krajina: Švajčiarsko
Najväčší úspech: Víťazstvo na Vytrvalostných majstrovstvách sveta v roku 2014 a v sezóne 2018/2019

Kamui Kobajaši
Vozidlo: č. 7

Jazdec: Kamui Kobajaši
Krajina: Japonsko
Najväčší úspech: Umiestnenie na stupňoch víťazov F1, zisk pole position a následné víťazstvo v Le Mans 2017 a víťazstvo na Vytrvalostných majstrovstvách sveta v sezóne 2019/2020

Kazuki Nakadžima
Vozidlo: č. 8

Jazdec: Kazuki Nakadžima
Krajina: Japonsko
Najväčší úspech: Zisk pole position a následné víťazstvo v Le Mans 2014 a víťazstvo na Vytrvalostných majstrovstvách sveta v sezóne 2018/2019

José María López
Vozidlo: č. 7

Jazdec: José María López
Krajina: Argentína
Najväčší úspech: Víťazstvo na Majstrovstvách sveta cestných automobilov v roku 2014, 2015 a 2016 a na Vytrvalostných majstrovstvách sveta v sezóne 2019/2020

/
Vozidlo: č. 8

Jazdec: Brendon Hartley 
Krajina: Nový Zéland
Najväčší úspech: Dvojnásobný majster WEC a víťaz pretekov 24 hodín Le Mans v roku 2017

TOYOTA GAZOO Racing

WRC Global

WEC (TOYOTA MOTORSPORT GmbH)

Ďalšie informácie o TOYOTA GAZOO Racing

Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Zistite viac Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Zistite viac Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rely Austrálie Čím odolnejšie, tým lepšie. Čím odolnejšie, tým lepšie. Toyota na Rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Zistite viac. Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu. Rely Fínsko Rely Fínsko Tänak triumfoval s Toyotou Yaris WRC na domácej pôde Tím TOYOTA GAZOO Racing Tím TOYOTA GAZOO Racing zvíťazil na Le Mans Koncepčný model GR Super Sport Koncepčný model GR Super Sport Superšport budúcej generácie.