Naša snaha o vysoký výkon na šampionáte WRC

Po zisku titulu najlepšieho výrobcu na Majstrovstvách sveta FIA v rely v roku 2018 a koruny pre najlepších jazdcov v rokoch 2019 a 2020 sa tím TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team naďalej usiluje posúvať svoje hranice, aby bol čo najlepší. Osvedčený Yaris WRC ukrytý pod novým vzhľadom si po piatich sezónach v rade zaspieva svoju labutiu pieseň, než sa na šampionáte zavedú nové technické predpisy, ktoré budú platiť od roku 2022.

Dokonalý skúšobný terén

Impozantné skoky, úžasné drifty a desivé najvyššie rýchlosti - Majstrovstvá sveta v rely WRC sú najťažšou skúškou okolnosti, kvality a spoľahlivosti. Po 17 rokoch našej absencie a následnom návrate v roku 2017 stále bažíme po súperení na najextrémnejších tratiach sveta a chceme dosiahnuť náš cieľ – vyrábať stále lepšie autá pre všetkých.

Jari-Matti Latvala, víťaz 18 kôl WRC, je najskúsenejším jazdcom v dejinách WRC a súčasťou príbehu pretekárskeho tímu Toyota GAZOO Racing World Rally Team je od jeho debutového roku 2017. Vo svojej novej úlohe tímového riaditeľa bude pokračovať v úsilí vyrábať
Stále lepšie autá.

Zrodený pre výkon

Nové farby sú podobné tým, aké mal nový hybridný model GR010 HYBRID na Majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov FIA – s kultovým znakom GR, ktorý majú spoločné pretekárske i cestné vozidlá značky Toyota. Za svoj vznik vďačí znalostiam, ktoré tím získal na majstrovstvách WRC. Yaris WRC je pretekársky automobil WRC novej generácie, ktorý obsahuje vysokovýkonný motor, inteligentný pohon štyroch kolies 4WD a jemne vyladenú aerodynamiku. Svieži Yaris WRC 2021 vzišiel z najnovšieho úspechu na šampionáte v roku 2020; je vyzbrojený poznatkami a poučeniami z tvrdej štvorročnej konkurencie a na najnáročnejšej pretekárskej trati na svete je pripravený ísť na hranice svojich možností.

/
/

Motor:

Radový 1,6-litrový štvorvalcový motor s priamym vstrekovaním paliva.

02

Maximálny výkon:

Vyše 380 k

03

Najvyššia rýchlosť:

201 km/h (špecifická pre daný pomer) – zameraná na neuveriteľné zrýchlenie a odozvu

04

Rozmery a hmotnosť:

Dĺžka: 4085 mm (vrátane aerodynamického zariadenia) Šírka: 1 875 mm Výška: Nastaviteľná šírka rozchodu kolies: Nastaviteľný rázvor kolies: 2 511 mm Minimálna hmotnosť: 1 190 kg

Všetky cesty vedú k lepšiemu

Asfalt
Kľukaté zákruty, neúprosné cesty a odolné tvrdé pneumatiky. Nižšie zavesenie kolies je nevyhnutnosťou pre vysokorýchlostné podujatia, ako je napríklad Rely Belgicko.

Štrk
Rozbrázdené cesty, kamenisté trate a rôzne zmesi pneumatík. Vyššie štrkové zavesenie je rozhodujúce pre podujatia v horúcom počasí, ako je napríklad Rely Chile.

Sneh
Zamrznuté cesty, snehové násypy a pneumatiky s hrotmi. Nastavenie zavesenia na voľnú plochu je nevyhnutné pre podujatia v teplotách pod bodom mrazu, ako je napríklad Arktická rely Fínsko.

/
NOVÝ GR YARIS
Toyota GR Yaris

GR Yaris, vyvinutý s odborníkmi z tímu Toyota GAZOO Racing World Rally Team, prináša na cesty popredné technológie a know-how v oblasti motoristického športu. GR Yaris, vybavený výkonným 1,6-litrovým motorom s turbodúchadlom, pokrokovým systémom pohonu všetkých kolies GR-FOUR 4WD a ľahkou 3-dverovou karosériou, sa zrodil z WRC, aby poskytoval nekonečné potešenie na cestách, ktoré si podmaníte.

Objavte GR Yaris

Zoznámte sa s tímom

Tím na čele s novovymenovaným najskúsenejším jazdcom v dejinách šampionátu WRC, ktorý nastúpil po štvornásobnom majstrovi sveta Tommi Mäkinenovi, má do sezóny 2021 silnú kontinuitu, a to najmä vďaka zostave jazdcov, pretože všetky tri posádky zostávajú v tíme už druhú sezónu.

/

Akio Toyoda

Zakladateľ tímu a prezident spoločnosti Toyota Motor Corporation

/

Jari-Matti Latvala

Riaditeľ tímu

/

Vozidlo č. 1

Jazdec:  Sébastien Ogier

Krajina: Francúzsko

Úspechy: Sedem titulov WRC v rokoch 2013 - 2018 a v roku 2020

/

Vozidlo č. 1

Navigátor: Julien Ingrassia

Krajina: Francúzsko

Úspechy: Sedem titulov WRC v rokoch 2013 - 2018 a v roku 2020

/

Vozidlo č. 33

Jazdec: Elfyn Evans

Krajina: Veľká Británia

Úspechy: Prvé víťazstvo v rámci šampionátu WRC na Rally GB (2017) a vicemajster sveta WRC (2020)

/

Vozidlo č. 33

Navigátor: Scott Martin

Country: Veľká Británia

Úspechy: 2016: prvé pódiové umiestnenie na WRC (Fínsko) a druhé miesto na WRC
(2020)

/

Vozidlo č. 69

Jazdec: Kalle Rovanperä

Krajina: Fínsko

Úspechy: Majster WRC 2 Pro (2019) a 5. miesto na WRC (2020)

/

Vozidlo č. 69

Navigátor: Jonne Halttunen

Krajina: Fínsko

Úspechy: Majster WRC 2 Pro (2019) a 5. miesto na WRC (2020)

Hlavné vrcholy sezóny
Najnovšie správy o tíme TOYOTA GAZOO Racing z každého kola WRC.Najnovšie správy o tíme TOYOTA GAZOO Racing z každého kola WRC.


Dostávajte najnovšie správy

Viac od tímu TOYOTA GAZOO Racing

Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Zistite viac Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Zistite viac Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rely Austrálie Čím odolnejšie, tým lepšie. Čím odolnejšie, tým lepšie. Toyota na Rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Zistite viac. Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu. Toyota s Alonsom Toyota s Alonsom vyhrala preteky 24 Le Mans Rely Fínsko Rely Fínsko Tänak triumfoval s Toyotou Yaris WRC na domácej pôde Tím TOYOTA GAZOO Racing Tím TOYOTA GAZOO Racing zvíťazil na Le Mans Koncepčný model GR Super Sport Koncepčný model GR Super Sport Superšport budúcej generácie.