1. Objavte Toyotu
  2. Start your impossible
  3. Mobilita

ŠPORTOVCI    VIDEÁ    MOBILITA

MOBILITA

Veríme vo svet bez hraníc.

Zobrazený je prototyp Toyota. Nie je na predaj.

 

e-Palette

Nová služba mobility pre každého.

e-Palette je batériové elektrické vozidlo (BEV) novej generácie vyvinuté špeciálne pre „mobilitu ako službu“ (MaaS*), ktorá využíva technológie ako elektrifikácia či pripojené automatizované riadenie. e-Palette poskytuje služby, ako je napríklad doprava či obchod, aby uľahčilo zákazníkom život.

*Kombinácia výrazov „autonómny“ a „mobilita ako služba“ (angl. „Mobility as a Service“). Spoločnosť Toyota nimi označuje svoje služby v oblasti mobility, pri ktorých sa využívajú vozidlá s automatizovaným riadením.

Zobrazený je prototyp Toyota. Nie je na predaj.

 

T-TR1

Virtuálne mobilné roboty, ktoré rozširujú schopnosti človeka.

Koncepčný robot T-TR1 od spoločnosti Toyota názorne ukazuje potenciál virtuálnej mobility a toho, ako dokáže robotika zosilniť určitú schopnosť človeka, aby mohol udržiavať spojenie s ľuďmi a miestami.

Zobrazený je prototyp Toyota. Nie je na predaj.

 

LQ

Vytvára emocionálne puto s vodičom.

„LQ“ je koncepčné vozidlo, ktoré využíva pokročilé technológie na budovanie emocionálnej väzby medzi vozidlom a vodičom v rámci hlavného motta vývoja „učiť sa, rásť, milovať“. Model LQ je vybavený funkciami automatizovaného riadenia a výkonným interaktívnym agentom „Yui“ na báze umelej inteligencie, ktorý je navrhnutý tak, aby sa učil od vodiča a poskytoval mu personalizovaný zážitok z mobility. Názov „LQ“ vyjadruje nádej spoločnosti Toyota, že tento prístup „podnieti“ vývoj budúcich vozidiel, ktoré umocnia vzťah medzi autom a vodičom.

Zobrazený je prototyp Toyota. Nie je na predaj.

 

T-HR3

Citlivá a diaľkovo ovládaná robotika.

Robot T-HR3 je navrhnutý tak, aby napodobňoval jemné pohyby človeka, čím pomáha rozširovať mobilitu ľudí v ich vlastnej domácnosti alebo schopnosti a bezpečnosť pracovníkov na pracovisku.

Zobrazený je prototyp Toyota. Nie je na predaj.

 

Mirai

Ďalšia fáza technológie FCEV.

Kompletne prepracovaný model Mirai predstavuje významný krok vpred pre elektrické vozidlá na palivové články (FCEV) a potenciálnu vodíkovú spoločnosť.

Zobrazený je prototyp Toyota. Nie je na predaj.

 

Sora – elektrifikovaný autobus na palivové články

Pohodlný a ekologický.

Tento autobus s pohonom na palivové články dostal názov podľa kolobehu vody v prírode (obloha, oceán, rieka, vzduch, angl. sky, ocean, river, air). Je zdokonalený z hľadiska formy i funkcie tak, aby podporoval mobilitu všetkých občanov a súčasne chránil životné prostredie pred škodlivým CO2.

Zobrazený je prototyp Toyota. Nie je na predaj.

 

C+walk T

Asistent, ktorý uľahčuje každodenný pohyb.

Štýlové zariadenie C+Walk T je navrhnuté tak, aby pomáhalo ľuďom, ktorí majú problémy s pohyblivosťou. Umožňuje im ľahšie a bezpečnejšie sa pohybovať v každodennom živote. Elektrické, kompaktné a ľahko ovládateľné zariadenie je pripravené kedykoľvek vyraziť.

Zobrazený je prototyp Toyota. Nie je na predaj.

 

Micro Palette

Doručovací robot s osobnosťou.

Tento malý autonómny robot bol navrhnutý na veľké veci. Či už ide o pohodlné doručovanie balíkov až ku dverám alebo pomoc pri premiestňovaní skladových zásob, robot Micro Palette to zvládne s „úsmevom“. „Ľudskosť“ je podstatnou súčasťou jeho správania, čo mu umožňuje doručovať zákazníkom so srdcom a citom.